58. Café-Philo Düşünce Dostları Etkinliği:

Söyleşi: İnsanlık Durumu  & Bizim Durumumuz, Hannah Arendt'in İnsanlık Durumu kitabı üzerine.

 Hannah Arendt’in İnsanlık Durumu Kitabı Felsefi Bakımdan Bugün Ne Anlama Gelir? Ya da Balkon Konuşması: Felsefeyle Enkaz Nasıl Kaldırılır? Ya da Arendt’in İnsanlık Durumu ve Bizim Durumumuz, Arendt’in İnsanlık Durumu Kitabı Bizim Hakkımızda Ne Söyler?

 

Konuşmacı: Prof. Dr. Metin Bal.

 

58. Café-Philo Düşünce Dostları Etkinliği

 

Tarih: 11 Kasım 2023 Cumartesi,

Saat: 14.00 - 16.00,

Yer: M&S Kitabevi Kırtasiye Cafe, 1. Kat, 31795 Atatürk Mah.,

Muammer Aksoy Cd., Samandağ / Hatay

 

Video kaydı: https://www.youtube.com/watch?v=218x63Va7YU

 

Café-Philo Düşünce Dostları üyesi olmak için balmetin@gmail.com adresine ad, soyadı & tel no yazarak katılım isteğinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Ana Sayfa

 

Prof. Dr. Metin BAL'ın kısa CV'si: 1997, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını ODTܒde, Yargı Gücünün Eleştirisi’nde Kant’ın İkili Felsefesi (2002) adlı teziyle ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı’nda Martin Heidegger’in Sanat Anlayışında Varlık, Sanat Yapıtı ve İnsan Arasındaki İlişki (2008) başlıklı teziyle tamamladı. 2012’de doçentlik unvanı, 2019’da profesörlük unvanı verildi. 2013’ten itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

Uzmanlık ve Derişleştiği Alanlar: Estetik ve Sanat Felsefesi, Ontoloji (Varlık Felsefesi), Varoluşçu Felsefe, Terapötik Felsefe, İntihar Felsefesi, Çağdaş Felsefe, Modernite & Postmodernite Felsefesi, Aşk Felsefesi ve Edebiyatı, Tiyatro Felsefesi, Sinema Felsefesi Ütopya ve Distopya Felsefesi, Eğitim Felsefesi, Yoksulluğun Felsefesi, Altı Üstü Felsefesi, Savaş ve Güvenlik Felsefesi

Ana Sayfa